NIESAMOWITE FAKTY

0
ZASKAKUJĄCE FAKTY

JESZCZE WIĘCEJ ZASKAKUJĄCYCH FAKTÓW O SZCZOTECZKACH

 

Pierwsze szczoteczki do zębów były tylko splecionymi paskami pachnącej kory, z których część mogła mieć właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Te wczesne urządzenia do higieny zębów były używane przez Egipcjan, a później zostały zaadoptowane przez Greków i Rzymian.

 

Pierwsza szczoteczka do zębów na bazie włosia została wynaleziona w XV-wiecznych Chinach, ale potrzebnych było kolejnych kilkuset lat, zanim przybrała znaną nam dzisiaj formę. Pomimo tego, że znaleźć ją można w każdym i używają jej miliardy konsumentów na świecie, możemy się założyć, że nie znaliście poniższych faktów.

 

Więźniowie inspiracją do działania.

 

Jak już wspomniano, szczoteczki do zębów istnieją w takiej czy innej formie od tysięcy lat i podczas gdy wczesne formy zostały wynalezione przez Chińczyków w XV wieku, nie zaistniały one na rynku i zostały zapomniane przez resztę świata.

 

Zmieniło się to w XVIII wieku, kiedy to Anglik o nazwisku William Addis zaprojektował i wyprodukował szczoteczkę do zębów, która składała się z rączki i drobnego włosia. Wpadł na ten pomysł przebywając w więzieniu. Obserwował więźniów czyszczących zęby kawałkami szmat pokrytymi solą. Rozpaczliwie szukając sposobu na wyczyszczenie zębów z brudu, skazańcy używali tego, co mieli pod ręką, co było dla Addisa zarówno odrażające, jak i inspirujące.

 

Addis z kości zwierzęcia i pożyczonej od strażnika stworzył jedną z pierwszych szczoteczek do zębów, które były pierwowzorem teraźniejszych szczoteczek.

 

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

 

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne jest jednym z najdłużej działających naukowych towarzystw w Polsce. Od prawie 70 lat towarzyszy mu znak towarowy identyfikujący stowarzyszenie lekarzy dentystów i ich działalność. Ze znakiem można spotkać, między innymi na opakowaniach produktów przebadanych klinicznie przez PTS, tj. pasty do zębów i szczoteczki.

 

Najpierw wypłucz

 

Nie ma właściwej kolejności, jeśli chodzi o rutynę higieny jamy ustnej. Jednak wielu ekspertów uważa, że należy najpierw nitkować i płukać, a następnie szczotkować, mimo że większość z nas najpierw szczotkuje, a następnie płucze.

 

Logika stoi za tym, że nitkowanie usuwa cząstki żywności i bakterii, które można następnie zmyć. Na końcu szczotkujesz zęby, aby fluor na nich pozostał i przedłużył swoje działanie.  Jeśli wypłuczesz zęby po szczotkowaniu, zmyjesz cały fluor, a jeśli nitkujesz zęby po szczotkowaniu, usunięte z pomiędzy zębów cząstki pozostaną w jamie ustnej.

 

Szczoteczki są pełne bakterii

 

Niestety, ale niektórym z nas zdarzają się złe nawyki jeśli chodzi o przechowywanie szczoteczek do zębów. Eksperci zalecają wymianę szczoteczki (również główek szczoteczek elektrycznych) co 3 do 4 miesięcy, ale (O zgrozo!) wielu konsumentów przechowuje tę samą szczoteczkę przez ponad rok!

 

Co więcej, często są one przechowywane w pobliżu toalety. Prawdopodobnie słyszałeś historię o bakteriach lądujących na szczoteczce do zębów po spłukaniu toalety. To się zdarza i jest to tak samo obrzydliwe, jak się wydaje, ale nie jest to jedyny problem. Łazienka jest ciepłym, wilgotnym miejscem, co oznacza, że wszelkie bakterie na główce szczoteczki będą się szybko rozmnażać.

 

Zbyt mocne szczotkowanie

 

Należy szczotkować zęby przez co najmniej 2 minuty i co najmniej 2 razy dziennie. Nie da się uszkodzić zębów lub dziąseł szczotkując zęby zbyt długo czy zbyt często, ale można je uszkodzić szczotkując zbyt mocno. O tym, że podczas higieny jamy ustnej używamy zbyt wiele siły może świadczyć stan w jakim jest szczoteczka po kilku tygodniach używania.

Jeśli po niedługim czasie od zakupienia włosie szczoteczki jest nierówne i poszarpane, najprawdopodobniej oznacza to, że szczotkujesz zęby zbyt mocno. Może to wyrządzić poważne szkody, najczęściej uszkodzenia dziąseł.

 

 

Zęby nie będą białe od szczotkowania.

 

Wspominaliśmy o tym wiele razy, ale warto to powtórzyć: żadna ilość szczotkowania nie spowoduje, że twoje zęby będą idealnie białe. Natomiast zestaw do wybielania zębów Mr. Whitening sprawi, że Twoje zęby będą śnieżnobiałe w oka mgnieniu!

 

Szczoteczka do zębów tylko usunie płytkę nazębną z Twoich zębów i zmniejszy powodowane przez nią przebarwienia i nieprzyjemne zapachy. Jeśli po intensywnym szczotkowaniu zębów nadal masz przebarwienia lub chcesz uzyskać bielsze odcień, potrzebujesz bezpiecznego, domowego zestawu do wybielania zębów, takiego jak Mr.Whitening.

 

Mr. Whitening usuwa plamy, które pojawiają się na zębinie, warstwie, która znajduje się za szkliwem i nie może być dosięgnięta podczas szczotkowania. Wystarczy jedna aplikacja, aby zauważyć pewne rezultaty!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium