WYPADANIE ZĘBÓW

0
WYPADANIE ZĘBÓW

JAK ZAPOBIEGAĆ UTRACIE ZĘBÓW?

Czas jest okrutnym złodziejem. Okrada nas z pięknego wyglądu, porcelanowej skóry i umiejętności korzystania z najnowszych technologii, bez konieczności konsultacji z młodszym pokoleniem. Na szczęście możesz spróbować powstrzymać czas od zabrania Ci jednej z cenniejszych rzeczy, mającej wpływ na wygląd - zdrowych, pięknych zębów. 

Czarne, straszące dziury, w miejscu, gdzie kiedyś były zęby, albo zestaw perłowo-białych protez, które co noc wskakują do szklanki, to przerażająca perspektywa dla każdego, kto ceni sobie naturalny uśmiech.

 

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, a Twoje zęby pozostaną zdrowe na starość.

 

UTRATA ZĘBÓW PRZEZ PALENIE PAPIEROSÓW

Nie będziemy cię pouczać o niebezpieczeństwach związanych z paleniem. Jeśli palicie, to zapewne jesteście świadomi wyrządzanych przez papierosy szkód. Powiemy jednak, że szkody często są znacznie głębsze, niż można by przypuszczać. Wielu palaczy wie, że papierosy powodują plamy smoliste i suchości w ustach. Ale to nie wszystko.

Palenie może również ograniczać przepływ krwi w jamie ustnej, co oznacza, że wydłuża czas gojenia się infekcji. Palacze tracą zęby znacznie szybciej niż osoby niepalące. Nie jest niczym niezwykłym widok 40-letniego palacza z ustami pełnymi zębów o zbutwiałym szkliwie.

Niestety, jeżeli już dojdzie do tego etapu, niewiele można zrobić. Oczywiście, próchnicę można wyleczyć, plamy można się pozbyć, np. z pomocą zestawu wybielającego zęby Mr. Whitening, ale jeśli do tego pojawiła się choroba dziąseł, najprawdopodobniej zęby trzeba będzie usunąć.

 

SUCHOŚĆ W JAMIE USTNEJ

Twoja ślina odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej. Nie tylko jest nośnikiem niezbędne minerały dla Twoich zębów, ale również zmniejsza ich kwasowość.

Suchość w jamie ustnej może być spowodowana przez leki i ograniczone spożycie wody. Dlatego pij minimum 2 litry wody w ciągu dnia. Popijaj ją regularnie, nawet jeżeli wydaje ci się, że nie jesteś spragniony.

 

DOBRZE DOBRANA DIETA I REGULARNE SZCZOTKOWANIE ZĘBÓW

Ze spożywanych przez nas produktów spożywczych i napojów, te z dużą zawartością są dla nas szczególnie szkodliwe. Cukier jest głównym winowajcą, psucia się zębów, a jego nadmierne spożywanie negatywnie wpływa na cały organizm. Pamiętajmy, że cukier to nie tylko słodycze.

Często jest ukryty w potrawach, w których nigdy byśmy się go nie spodziewali. Dlatego, jak najrzadziej sięgajmy po żywność wysokoprzetworzoną, a po posiłkach płuczmy usta lub, jeżeli mamy taką możliwość, umyjmy zęby.

 

REGULARNIE ODWIEDZAJ SWOJEGO DENTYSTĘ

Nieuzasadniony strach przed wizytą u dentysty, odchodzi już do lamusa. Gabinety dentystyczne wyposażone są w nowoczesny sprzęt i środki do uśmierzania bólu, który może wystąpić podczas niektórych zabiegów. Regularne wizyty, przynajmniej raz na pół roku, zapobiegają rozwijaniu się chorobom zębów.

Podczas kontrolnej wizyty dentysta wychwyci problem na samym początku jego rozwoju, co zaoszczędzi nam kłopotów, tj. poważne choroby prowadzące do utraty zębów, czy uniknięcie płacenia niemałych sum za zabiegi. Dlatego lepiej jest się obawiać konsekwencji związanych z omijaniem gabinetu stomatologicznego, niż samego dentysty.

 

STARZENIE SIĘ A UTRATA ZĘBÓW

Pomimo tego, że nasze zęby są super mocne, z wiekiem tracą na sile. Żucie, gryzienie i zgrzytanie zębami niszczy szkliwo i spłaszcza najbardziej “używaną” część zęba.

Kolejnym problemem jest paradontoza, powodowana przez bakterie powodujące odkładanie się płytki nazębnej. Jeśli jej nie usuniesz, może spowodować bolesność, obrzęk i krwawienie dziąseł oraz infekcje, które uszkadzają znajdującą się pod spodem kość.

 

Bądźmy świadomi, że zęby stałe mamy jedne na całe życie. Usunięte nie odrosną. Dbajmy o nie za młodu, by zdrowe służyły nam jak najdłużej.

 

 

Stosuj tylko BEZPIECZNE metody wybielania zębów takie jak Mr.Whitening, sprawdź je (KLIK)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium