Wstydliwy problem - nieświeży oddech...

0
Wstydliwy problem - nieświeży oddech...

Cebula, czosnek i ryby mogą powodować natychmiastowy efekt nieświeżego oddechu. Nie są to jednak pokarmy powodujące chroniczny przykry zapach z ust. W rzeczywistości są to trzy najbardziej pomocne produkty spożywcze, które pomogą złagodzić ten problem! Spójrzmy na niektóre z prawdopodobnych przyczyn i pokarmów, których należy unikać, jeśli chcesz przywrócić normalny oddech. Powodów nieświeżego oddechu jest, oczywiście, więcej, ale te, o których piszemy, goszczą niezwykle często w naszej diecie.

Są to sugestie, które należy wziąć pod uwagę, ale zawsze warto porozmawiać ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu przed podjęciem poważnych decyzji.

Przyczyny nieświeżego oddechu - składniki codziennej diety

białko:

Rozpad białek jest funkcją normalnej mikroflory jamy ustnej i jelit. Brak równowagi może powodować gromadzenie się różnych związków, które powodują nieświeży oddech. Jeśli zrobiłeś keto lub znasz kogoś, kto to zrobił, możesz już to wiedzieć. Winowajcą może być zbyt dużo białka, takiego jak jajka, ryby, kurczak, czerwone mięso, a nawet soja. Nie mówimy, że powinieneś porzucić całe białko, po prostu pamiętaj  - spożywaj je z umiarem.

ser:

Kolejny ukochany produkt. Dlaczego właśnie ser? Otóż niektóre produkty mleczne zawierają aminokwasy, które reagują z bakteriami jamy ustnej, tworząc związki siarki, które mogą powodować kwaśny oddech. Jeśli zauważysz tylko problemy żołądkowe spowodowane łączeniem produktu z ulubionym winem, być możesz odetchnąć z ulgą. Możesz odstawić ser całkowicie na tydzień i obserwować swój oddech- nawet po tak krótkim czasie nieświeży oddech może okazać się jedynie przykrym wspomnieniem.

kawa:

Wiemy, że to nie jest żadną niespodzianką, ale guma do żucia powinna poradzić sobie z mocnym porannym napojem. Kawa ma działanie wysuszające i odwadniające oraz zmniejsza przepływ śliny, umożliwiając rozwój bakterii o silnym zapachu. Jednym ze sposobów na poprawę oddechu z kawy jest zwiększenie nawodnienia. Mamy dla Ciebie świetną radę: pij pół szklanki wody przed wypiciem kawy, a następnie pół szklanki po wypiciu.

Powody nieświeżego oddechu a zmiana nawyków

Czasami po prostu poprawa ogólnego trawienia może naprawdę pomóc przy nieprzyjemnym oddechu. Przyczyny łatwo ograniczyć lub stosować zamienniki. Wierzcie lub nie, świetnym sposobem na to jest rozcieńczone ujęcie dobrego octu jabłkowego z cydru. Dla początkujących nie jest to łatwe, ale może naprawdę poprawić trawienie, co może radykalnie zmienić zdrowe bakterie na lepszy oddech. Kluczową kwestią w tym temacie jest to, że czasami istnieją podstawowe problemy, które powodują problem i ostatecznie mogą powodować gorsze problemy. Przewlekły nieświeży oddech jest objawem większej przyczyny, którą powinien zająć się lekarz pierwszego kontaktu.

Inne przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust:

  • zaburzenia równowagi hormonalnej, np. podczas miesiączki i menopauzy - wydziela się wtedy mniej śliny, co prowadzi do zachwiania flory bakteryjnej w ustach i zwiększonego wydzielania związków siarki
  • obciążenie psychiczne - hormon stresu hamuje wydzielanie śliny (stąd dobrze znane uczucie zasychania w ustach)
  • diety odchudzające, zwłaszcza niskokaloryczne, i głodówki powodują odwodnienie organizmu
  • stosowanie leków odwadniających i przeciw nadciśnieniu tętniczemu, bo wysuszają gardło i usta, hamują wydzielanie śliny.

Świetnie w tym przypadku sprawdzi się biała dieta której poświęciliśmy jeden z ostatnich wpisów. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium