7 nawyków, które niszczą Twoje zęby

0
7 nawyków, które niszczą Twoje zęby

7 złych nawyków, które rujnują twoje zęby!

Złe nawyki zniszczyły ci zęby? A może nie jesteś świadoma(y), że to co robisz może mieć negatywny wpływ na stan twojego uzębienia? Zapoznaj się z poniższym tekstem i raz na zawsze pożegnaj się z kłopotliwymi uzależnieniami!

 

1. Żucie lodu

Pozornie nieszkodliwy nawyk, ale może powodować trwałe uszkodzenie zębów. Żucie lodu może powodować małe pęknięcia w szkliwie, które z czasem mogą się powiększać, co zakończy się wizytą u dentysty (i uszczupleniem naszego portfela) w celu ich naprawienia. Jeżeli jest to nawyk nieświadomy, postaraj się unikać zamawiania napojów z lodem, aby oprzeć się pokusie.

2. Używanie zębów jako narzędzia (o zgrozo!)


Jeśli szukasz wygodnego sposobu na otwarcie paczki z ulubionymi przekąskami, kapslowanej butelki czy na zerwania taśmy - użyj do tego narzędzi, które zostały do tego wynalezione, tj. nożyczki czy otwieracz. Nigdy nie wpadaj na pomysł, by użyć swoich zębów, do tego typu celów! Używanie zębów może wydawać się szybkie i łatwe, ale może spowodować ich rozdrobnienie lub złamanie.

 

3. Obgryzanie paznokci


Obgryzanie paznokci jest częstym nawykiem, występującym na tle nerwowym. Może to być nawyk szkodliwy dla naszych zębów, zdrowia (bakterie, wirusy itp. występujące na dłoniach), a obgryzione paznokcie są bardzo nieestetyczne. Obgryzanie paznokci może doprowadzić do złamania zębów i odpryskiwania szkliwa. Aby poradzić sobie z tym nieestetycznym i szkodliwym nawykiem spróbuj specjalnego lakieru do paznokci, o gorzkim smaku.

 

4. Zbyt intensywne szczotkowanie 

Podstawowym nawykiem prawidłowej higieny jamy ustnej jest regularne szczotkowanie zębów. Ciemną stroną tego nawyku może być szczotkowanie zębów zbyt mocno, lub przy użyciu szczoteczki z twardym włosiem. Zbyt intensywne szczotkowanie lub szorowanie może być szkodliwe dla Twoich zębów i dziąseł, co może przyczynić się do cofania się linii dziąseł. By zapobiec tego typu sytuacją, należy wybrać szczoteczkę o miękkim lub średnim stopniu twardości oraz szczotkować zęby delikatnymi, okrągłymi ruchami.

 

5. Częste przekąski

Jeden z najtrudniejszych do uniknięcia nawyków. Regularne podjadanie zwiększa ilość resztek jedzenia w ustach. Zalegające resztki jedzenia zmieniają pH w jamie ustnej i mogą prowadzić do zwiększenia ryzyka powstania ubytków. Staraj się jadać regularne i pełnowartościowe posiłki, co pomoże ci ograniczyć spożywanie przekąsek. Unikaj też słodyczy i słodkich napojów.

 

6. Spożywanie zbyt dużej ilości kwaśnych pokarmów


Kochamy cytrusy, zwłaszcza zimą, kiedy sklepowe półki uginają się od przepysznych mandarynek i pomarańczy. Niestety, spożywanie dużej ilości kwaśnych pokarmów i napojów może powodować nadwrażliwość zębów i ubytki. Nie rezygnuj z jedzenia cytrusów i innych zdrowych, kwaśnych pokarmów, ze względu na zawarte w nich duże ilości witamin i minerałów. Wskazówka, po spożyciu w/w pokarmów umyj zęby lub przepłucz usta wodą.

 

7. Zgrzytanie zębami i zaciskanie szczęk


Są to nawyki, z których większość ludzi nie zdaje sobie sprawy. Mogą być odruchem spowodowanym stresem, złością lub nawykiem, występującym najczęściej podczas snu. Może to powodować ból szczęki, ból głowy i uszkodzenia zębów, np. odpryskiwanie szkliwa. Sposobem na zapobieganie niszczenia zębów, jest noszenie specjalnej wkładki nazębnej podczas snu, którą można nabyć w gabinecie stomatologicznym.

 

Chociaż powyższe złe nawyki mogą być szkodliwe dla zębów, zalecamy nauczyć się je kontrolować, aby uniknąć kosztownych wizyt dentystycznych.

 

Wybielanie zębów w domu niesprawdzonymi metodami może również doprowadzić je do tragicznego stanu.

Wybieraj tylko BEZPIECZNE środki takie jak Mr.Whitening. Kliknij TU, aby przenieść się do sklepu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium