Mity i nieścisłości na temat wybielania zębów

0
Mity i nieścisłości na temat wybielania zębów

Mity i nieścisłości na temat wybielania zębówBranża wybielania zębów jest warta setki milionów i rośnie z roku na rok, ponieważ coraz więcej konsumentów dąży do idealnego uśmiechu. Istnieje jednak wiele błędnych przekonań na temat procesów wybielania zębów, a to powoduje niekończące się zamieszanie.

 

Przedstawiamy mity i błędne przekonania dotyczące wybielania zębów.

 

Mit 1: Produkty do wybielania zębów usuną wszystkie plamy.Śnieżnobiałe uśmiechy, które widzisz w reklamach telewizyjnych, mogą dać fałszywe przekonanie, że wybielająca pasta do zębów wystarczy, aby uzyskać hollywoodzki uśmiech.

 

Wybielająca pasta do zębów zawiera substancje ścierne, które czyszczą szkliwo, usuwając z niego płytkę nazębną, zanim powstanie z niej kamień nazębny. Jednak wiele przebarwień powstaje pod szkliwem, na powierzchni znanej jako zębina.

 

Plamy te mogą pojawić się z wiekiem, w wyniku przyjmowania leków, urazów i innych czynników, a ponieważ znajdują się one w miejscu, do którego nie może dotrzeć szczoteczka do zębów, nie usunie ich żadna ilość wybielającej pasty do zębów. Dlatego też zęby nie stają się śnieżnobiałe od szczotkowania.

 

Doskonałym sposobem na usunięcie przebarwień zębinowych jest użycie produktu takiego jak Mr.Whitening. Zestawy te są całkowicie bezpieczne do użyciu w domu i mogą wybielić zębinę, dając Ci jasny, śnieżnobiały uśmiech w kilka tygodni.

 

 

Mit 2: Wybielanie zębów szkodzi szkliwu

 

Nadmierne i nieprawidłowe stosowanie produktów do wybielania, rzeczywiście może uszkodzić szkliwo. Niektóre z nich zawierają silne wybielacze, które w kontakcie z dziąsłami i ustami mogą spowodować poparzenia. Jednakże, jeśli używasz bezpiecznego produktu i postępujesz zgodnie z instrukcjami, nie powinno być problemu.

 

Zalecamy zakup produktu wyłącznie z wiarygodnego źródła, np. firmy z siedzibą w Polsce. W ten sposób wiesz, że został on przetestowany i wyprodukowany zgodnie z surowymi wytycznymi bezpieczeństwa.

 

Mit 3: Wybielanie zębów trwa wiecznieProces wybielania zębów zależy od wielu czynników. Zarówno od stanu w jakim są nasze zęby, poprzez nasze uwarunkowania genetyczne, po preparat, który wybraliśmy. Dodatkowo, jeśli jesteś uzależniony od kawy, pijesz dużo czerwonego wina i palisz, uzyskanie wymarzonego efektu, oraz utrzymanie go na poziomie może być wyzwaniem.

 

Mit 4: Naturalne rozwiązania w zakresie wybielania zębów są skuteczne

 

Dla każdego sprawdzonego produktu komercyjnego istnieje sto niesprawdzonych "naturalnych" i "domowej roboty" alternatyw, a wybielanie zębów nie jest wyjątkiem.

 

Na blogach i stronach mediów społecznościowych poświęconych łatwemu wybielaniu zębów w domu polecamy wszystko, od kurkumy po olej kokosowy, a nawet sok z cytryny. Niektóre z tych zaleceń są zakorzenione w rzeczywistej nauce i mogą przynieść pewne korzyści. Jednak należy być ostrożnym, gdyż większość z nich może przynieść więcej szkody niż pożytku.

 

Weźmy kurkumę jako przykład. Chociaż ma silne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, i teoretycznie może przynieść pewne korzyści, może również przebarwiać zęby, dziąsła i usta.

 

Zalecany jest również węgiel aktywny, nie polecamy jednak stosowania tej metody. Węgiel aktywny i produkty zawierające go w swoim  składzie mogą uszkadzać szkliwo zębów oraz przyczynić się do powstania próchnicy. W Stanach Zjednoczonych węgiel aktywny znajduje się na liście czynników kancerogennych, to oznacza, że systematyczne używanie może prowadzić do powstania nowotworów jamy ustnej.

 

Mówiąc wprost, istnieje bardzo niewiele skutecznych produktów do wybielania zębów domowej roboty.

 

Mit 5: Wybielanie zębów nie jest zalecane dla osób z wrażliwymi zębamiStosowanie sprawdzonych i delikatnych produkty, takich jak Mr.Whitening, jest przeznaczone dla każdego. Jeżeli masz wątpliwości, przed rozpoczęciem kuracji wybielającej, skonsultuj się ze swoim dentystą.

 

Mit 6: Zestawy do wybielania zębów są drogie

 

Zestawy, które można kupić u dentysty, są drogie i często są niedostępne dla przeciętnego konsumenta. Nie jest to jednak twoja jedyna opcja.

 

Zestawy do wybielania zębów, które sprzedajemy na platformie www.mrwhitening.com, są tak samo skuteczne, jak te z gabinetów stomatologicznych, a kosztują ułamek tego, co ich gabinetowi odpowiedniki.

Nasze zestawy są nie tylko dostępne cenowo dla większości, ale również przeznaczone do łatwego użytkowania w domu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium