Metody wybielania zębów- którą wybrać?

0
Metody wybielania zębów- którą wybrać?
Wybielanie zębów stało się tak popularne, że wydaje się, że wszyscy to robią. Jeśli chcesz uzyskać jasny i biały uśmiech, wybielanie zębów może być właśnie tym, czego szukasz. Może radykalnie zmienić uśmiech i poprawić samoocenę.

Jeśli zastanawiasz się nad wybielaniem zębów, najpierw zapoznaj się ze stanem faktycznym Twojego uzębienia. Tylko dentysta może powiedzieć, czy twoje zęby i dziąsła są wystarczająco zdrowe, aby przejść proces wybielania. Jeżeli Twoje zęby kwalifikują się do wybielania, następnym krokiem jest podjęcie decyzji, którą metodę wybrać.
 
WARTO PAMIĘTAĆ!
Efekt wybielania zębów może być różny w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta – budowy zębów, wieku, przyzwyczajeń higienicznych i żywieniowych oraz wyjściowego koloru zębów przed wybielaniem. Ostatecznego efektu nie da się przewidzieć, należy mieć realistyczne oczekiwania względem zabiegu wybielania.
 

Wybielanie zębów przez stomatologa w gabinecie dentystycznym

Wybielanie w gabinecie zapewnia najszybszy sposób wybielania zębów. W tym przypadku produkt wybielający nakłada się bezpośrednio na zęby, który w połączeniu z ciepłem, światłem (diodowym, halogenowym lub plazmowym) lub laserem, powoduje zajście reakcji chemicznej, której efektem jest wybielanie zębów. Wyniki są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale aby osiągnąć intensywniejsze wyniki, zwykle potrzeba kilku spotkań. Ten rodzaj wybielania jest również najdroższym podejściem. Cena waha się w granicach 900-2500 PLN.
W gabinecie dentystycznym mogą nam również zaproponować nakładki z żelem (np. Philips Zoom). Kuracja będzie trwać wtedy do 2 tygodni. 
 
U stomatologa stosowane są żele z wysokoprocentową zawartością nadtlenku wodoru (chemicznego wybielacza, stosowanego m.in. w preparatach chemii gospodarczej). Efektem ubocznym stosowania nadtlenku wodoru jest ból i nadwrażliwość zębów i dziąseł.

Formuła domowych żeli wybielających (np. Mr.Whitening) nie zawiera chemicznych składników, tylko naturalne, aby nie uszkadzać szkliwa. Zabieg jest komfortowy i skuteczny a co najważniejsze bezbolesny.

 

Nakładki i żele wybielające zęby

Nakładki i żele do wybielania zębów są skuteczne, ale osiągnięcie pożądanych rezultatów zajmuje więcej czasu, niż w przypadku wybielania w gabinecie. W zależności od siły substancji wybielających zawartych w żelu, te przezroczyste tace są zwykle noszone przez kilka godzin dziennie lub przez noc. Cały zabieg może potrwać od 3 dni do kilku tygodni, zanim zacznie być widać jakiekolwiek wyniki. Nakładki i żele do wybielania zębów można podzielić na: te zakupione u dentysty i te zakupione we własnym zakresie np. w aptece czy sklepie internetowym.
 
Różnią się między innymi tym, że te od dentysty dają szybsze i bardziej skuteczne efekty, ponieważ zawierają silniejszy środek wybielający. By zwiększyć i przyspieszyć efekt wybielania przy pomocy nakładek i żelów można zakupić specjalne nakładki ze światłem przyspieszającym działanie środka wybielającego takich jak np. Mr.Whitening zestaw do wybielania zębów z lampą LED.
Ten żel do wybielania zębów wykorzystuje podwójną kompozycję wodorowęglanu sodu i chlorynu sodu do zwalczania plam i wybielania zębów, a także zawiera naturalne składniki przeciwbakteryjne, takie jak aloes, aby zapobiec wrażliwości szkliwa czy dziąseł. Pozostałe składniki aktywne to ekstrakt z rumianku i ekstrakt z granatu, które dodatkowo aktywują działanie żelu. Także zabieg jest w 100% bezbolesny i nie pozostawia nadwrażliwości.
 

Produkty dostępne w drogerii

Wybielające paski, pasty do zębów, płyny do płukania ust. Produkty dostępne od ręki do codziennego stosowania w warunkach domowych. Czy skuteczne? Na pewno nie tak, jak powyższe sposoby, a na efekty trzeba czekać zdecydowanie dłużej, ale stosowanie ich we właściwy sposób przyniesie korzyści dla naszych zębów. 
 
Niezależnie od wybranej metody, pamiętajmy by podejść do tematu z głową i rozsądkiem, i wszelkie zabiegi wykonywać po konsultacji z lekarzem i zgodnie z zaleceniami.
 

Czy dokładne mycie może przywrócić biel zębów?

Regularne i prawidłowe mycie i nitkowanie zębów może rzeczywiście pomóc usunąć sporą część nalotu i przebarwień, ale nie usunie tych, które wniknęły już w głąb szkliwa. Żeby uzyskać naprawdę biały uśmiech polecamy stosowanie naszej metody wybielania Mr. Whitening.

 

Dlaczego zęby ciemnieją?

Przebarwienia na zębach powstają między innymi w trakcie nieprawidłowego rozwoju zębów. Wywołuje je również długotrwałe leczenie antybiotykami z grupy tetracyklin, prowadzone w dzieciństwie. Niektóre osoby mają zęby o naturalnie ciemnym zabarwieniu. Z wiekiem zęby ciemnieją z powodu picia kawy, herbaty, coli, soków czy palenia papierosów. Także stare, często nieprawidłowo wykonane wypełnienia, uszkodzenia miazgi zęba mogą mieć wpływ na kolor zębów. Zęby po leczeniu kanałowym ( „zęby martwe") mogą zmieniać kolor na ciemniejszy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium