JOGA TWARZY

0
JOGA TWARZY

Czy istnieje sposób na spowolnienie starzenia się bez kosztownych i inwazyjnych procedur? Tak! To joga twarzy. Ćwiczenia te, to codzienna praktyka rozciągania mięśni twarzy, mogąca pomóc wygładzić zmarszczki, unieść skórę wokół oczu oraz napiąć skórę policzków i szyi. Efektem końcowym jest bardziej elastyczna, wyraźna i zdrowa twarz. Ale czy to naprawdę działa? Jak działa joga twarzy, jak poprawnie i jak często wykonywać ćwiczenia?

Na czym polega joga twarzy?

Joga twarzy to seria powtarzalnych ćwiczeń twarzy, które działają poprzez stymulację mięśni twarzy i napinanie skóry. Wzmacniając mięśnie i angażując je w trening oporowy, możesz pomóc swojemu ciału zwiększyć krążenie do skóry w ćwiczonych rejonach. Masaż twarzy koncentruje się również na rozładowaniu napięcia twarzy, które pojawia się, np. w związku z towarzyszącym nam codziennie stresem. Zaangażowanie mięśni pomaga zmniejszyć napięcie, co daje efekt zrelaksowanej, a przy regularnym ćwiczeniu odmłodzonej twarzy. 

Teraz, gdy rozumiesz, jak działa joga twarzy, przedstawiamy kilka szybkich i łatwych ćwiczeń, które polecamy dodać do codziennej rutyny.

 • Wygładzanie czoła

To ćwiczenie wykorzystuje akupresurę do usunięcia napięcia w kluczowych punktach czoła. Dzięki konsekwentnej praktyce, ten relaksujący ruch, pomoże zapobiec powstawaniu zmarszczek i wygładzi wszelkie linie na czole.

Kroki:

 1. Obie pięści umieść na czole.
 2. Uciskaj powoli przesuwając pięści od środka czoła na zewnątrz.
 3. Skończ na skroniach, delikatnie je uciskając.
 4. Powtórz ćwiczenie cztery razy.

Rozciąganie szczęki

Za pomocą tego ćwiczenia ujędrnisz szyję, zapobiegniesz powstawaniu zmarszczek i pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu z największego wroga, tzw. “podwójnego podbródka”.

Kroki:

 1. Rozciągnij usta na jedną stronę, aż poczujesz rozciąganie w policzku.
 2. Obróć głowę na tę stronę i unieś ją pod kątem 45 stopni.
 3. Trzymaj przez 3 sekundy, czując rozciąganie w szyi.
 4. Powtórz ćwiczenie jeszcze raz, a następnie zabierz się za drugą stronę.

“Ręczne” podnoszenie twarzy

Choć uśmiechanie się jest potrzebne, zdrowe i powinniśmy się uśmiechać jak najwięcej, to może też pozostawić po sobie zmarszczki. Poniższe ćwiczenie pomaga wygładzić fałdy nosowo-wargowe (linia uśmiechu) i pobudza krążenie na twarzy. Regularne stosowanie tego ćwiczenia może być alternatywą dla wypełniaczy twarzy -  liftingu śródtwarzowego.

Kroki:

 1. Połóż obie dłonie na skroniach.
 2. Przesuń dłonie do góry i do tyłu, aby podnieść boki twarzy.
 3. Zrób ustami kształt litery "O" i opuść szczękę.
 4. Przytrzymaj przez 5 sekund i powtórz jeszcze dwa razy.

Policzki

Okrągłe policzki to znak rozpoznawczy młodej, "dziecięcej" twarzy. Podnieś mięśnie policzków do góry, aby nadać im bardziej młodzieńczy i pulchny wygląd.

Kroki:

 1. Zamknij mocno usta.
 2. Wessij policzki, tak by z ust powstały "rybie usta".
 3. Utrzymuj tę pozycję do 10 sekund.
 4. Powtórz 5 razy.

Cała twarz

To zaawansowane ćwiczenie jogi skutecznie angażuje całą twoją twarz. Działa tonizująco, definiująco i aktywizująco, zarówno na policzki jak i dolne partie twarzy. Podczas rozciągania należy odczuwać lekkie pieczenie w kącikach ust i policzkach - jest to rodzaj pieczenia, które otrzymujemy w wyniku dobrego treningu.

Kroki:

 1. Uformuj "O" z ustami i złóż usta nad zębami.
 2. Uśmiechnij się do kącików ust.
 3. Połóż palce na policzkach i mocno uciskaj.
 4. Zamknij oczy i odsuń brodę od twarzy.
 5. Trzymaj przez 20 sekund, a następnie powtórz trzy razy.

Szyja jak u żyrafy

Ponieważ skóra wokół niej jest cieńsza, Twoja szyja jest jednym z pierwszych obszarów, które wykazują oznaki starzenia się. Joga twarzy dla tych rejonów, a więc codzienne rozciąganie mięśni szyi może pomóc w utrzymaniu młodego wyglądu dekoltu, a nawet wygładzić linię szczęki i okolice ust.

Kroki:

 1. Połóż koniuszki palców na kościach obojczyka.
 2. Przechyl głowę do tyłu i mocno ściągnij usta.
 3. Odchylając głowę do tyłu, wysuń dolną wargę i połóż palce na kości obojczyka.
 4. Odchyl głowę do tyłu i powtórz jeszcze dwa razy.
 5. Wstrzymaj cztery głębokie oddechy.

Ćwiczenia na zmarszczki wokół oczu - czy to wystarczy?

Pamiętajmy, że joga twarzy nie zastąpi innych, obowiązkowych rytuałów zapobiegających starzeniu się skóry, tj. ochrona przeciwsłoneczna, dieta bogata w witaminy i minerały oraz odpowiednie nawilżenie (zwłaszcza od wewnątrz). Z pewnością regularny trening mięśni czaszki przynosi zadowalające efekty, choć odpowiedni poziom nawodnienia, dieta i zdrowy sen będą miały wpływ na kondycję i proces starzenia się naszej skóry.

O Twój piękny uśmiech zadba Mr.Whitening i produkty, które są niezbędnym wsparciem do dopełnienia cudownego wyglądu. Zgadzacie się?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium