Jaka jest odpowiednia ilość pasty do zębów?

0
Jaka jest odpowiednia ilość pasty do zębów?

JAKA JEST IDEALNA ILOŚĆ PASTY DO ZĘBÓW?

Wydaje się, że każda reklama pasty do zębów przedstawia uśmiechniętego modela nakładającego na szczoteczkę nadmierną ilość pasty do zębów. Wyciskają pastę z tubki, zakrywając całą główkę szczoteczki, a potem - cud! - nie pojawia się piana, gdy zaczynają szczotkować zęby.

Czy taka ilość pasty jest niezbędna? Przekonaj się sam, a zauważysz dwie rzeczy: piekące opary mentolu oraz nadmiar piany, którą trudno utrzymać w ustach. Nie mam mowy o skupieniu się na porządnym myciu zębów.

Używanie zbyt dużej ilości pasty to nie tylko niewygoda podczas mycia zębów, nadmierna ilość pasty może nieść ze sobą niebezpieczeństwo...

 

NIEBEZPIECZEŃSTWO UŻYWANIA NADMIERNEJ ILOŚCI PASTY DO ZĘBÓW

Niebezpieczeństwo związane z używaniem nadmiernej ilości pasty do zębów najczęściej dotyczy dzieci. Badania sugerują, że dzieci używają znacznie więcej pasty do zębów niż potrzebują. Może to być problemem, jeżeli pasta zawiera fluor, a dzieci połykają ją w dużej ilości. W ten sposób ryzykują rozwojem toksyczności fluorkowej, która może spowodować u nich problemy w późniejszym okresie życia.

Nadmierna ilość piany może również zaszkodzić ustom i jamie ustnej, zwłaszcza jeśli szczotkujesz zęby nieprzerwanie przez kilka minut i pozostawiasz w ustach pianę przez cały czas szczotkowania. Niektóre pasty do zębów zawierają wybielacze i związki ścierne, które mogą uszkodzić błonę śluzową, a nawet skórę, zwłaszcza jeżeli jest wrażliwa.

Na koniec, weź pod uwagę, że używając więcej pasty niż jest to potrzebne, po prostu ją marnujesz. W ten sposób możesz zużyć tubkę pasty do zębów, co najmniej trzy razy szybciej niż jest to konieczne.

 

ILE PASTY DO ZĘBÓW POTRZEBUJESZ?

Odrobina pasty do zębów wielkości ziarna groszku to wszystko, czego potrzebujesz.

Wystarczy wycisnąć niewielką ilość pasty na środek szczoteczki i zwilżyć pod bieżącą wodą, Jeśli przez całe życie szczotkowałeś zęby nadmierną ilością pasty, może Ci się wydawać, że nie używasz jej wystarczająco dużo, ale uwierz nam, ta minimalna ilość pasty do zębów naprawdę wystarczy.

Aby wyeliminować problem nadmiernego zużycia pasty do zębów, wiele ekologicznych marek sprzedaje pastę do zębów w formie tabletek. Taką tabletkę żuje się, a następnie szczotkuje zęby jak zwykle. Słoik tabletek może wystarczyć na kilka miesięcy, znacznie dłużej niż standardowa tubka z pastą, co znacznie zmniejsza ilość domowych odpadów, pozwalając na zrobienie czegoś dla środowiska oraz naszego budżetu domowego.

 

A CO ZROBIĆ BY MIEĆ UŚMIECH JAK Z REKLAMY?

Przystojni aktorzy i piękne aktorki z reklam, nie mają nieskazitelnie białych zębów ze względu na używanie nadmiernej ilości reklamowanej przez siebie pasty.

Nawet najsilniej wybielająca pasta do zębów może jedynie wyczyścić zewnętrzną powierzchnią zęba. Nie zrobi nic z plamami i przebarwieniami, które wystąpiły pod warstwą szkliwa - na zębinie.

Wybielająca pasta do zębów, ani nadmierne szczotkowanie w ciągu dnia, nie dadzą nam efektu hollywoodzkiego uśmiechu. Jedynym sposobem na oczyszczenie zębiny jest wybielenie jej za pomocą zestawu do wybielania zębów, tj. Mr.Whitening.

Kup swój własny zestaw wybielający zęby Mr.Whitening i dotrzyj do miejsc, do których nadmierna ilość pasty do zębów i energiczne szczotkowanie nie może!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium