EKO-higiena

0
EKO-higiena

Jesteś eko świrem, a może dopiero zaczynasz swoją przygodę z ekologią? Nie ważne, ważniejsze jest to, że szukasz przyjaznego środowisku sposobu na dbanie o siebie i swoje otoczenie.

 

Szacuje się, że co roku na wysypisko śmieci trafiają miliardy tubek po paście do zębów, jednorazowych szczotek i głowic szczoteczek elektrycznych. Problem jest naprawdę poważny i niepokojący. Na szczęście konsumenci są tego świadomi i domagają się opcji bardziej przyjaznych dla środowiska, a producenci robią wszystko, co w ich mocy, aby sprostać zapotrzebowaniom rynku.

 

Poniższa lista ekologicznych produktów do higieny jamy ustnej, przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i zmniejszenia ilości odpadów, które trafiają do śmieci.

 

BAMBUSOWE SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW

Bambus rośnie bardzo szybko i jest jednym z najbardziej zrównoważonych i wszechstronnych materiałów na świecie. Bambus nie jest poddawany recyklingowi, bo… nie musi! Dość łatwo ulega biodegradacji na wysypiskach, a ponieważ jest bardzo łatwo dostępny, można go tanio wymienić, bez obawy, że zapasy się wyczerpią.

Ten drzewny materiał jest używany do produkcji tanich, manualnych szczoteczek do zębów, z których większość jest pakowana w karton lub papier. Szczoteczki z bambusa czyszczą tak samo dobrze jak standardowe szczoteczki.
Mr. Whitening posiada w swojej ofercie ekologiczne szczoteczki bambusowe.

 

TABLETKI ZAMIAST PASTY DO ZĘBÓW

Jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu, pasta do zębów powoduje powstanie ogromnej ilości plastikowych odpadów. Przeciętny człowiek wyrzuca od kilku do kilkunastu tubek po paście do zębów. Powoduje to powstanie olbrzymiej ilości odpadów, które nie ulegają biodegradacji.

Aby przeciwdziałać temu problemowi, producenci zaczęli produkować tabletki, które żuje się, aby uzyskać ścierny, pieniący się proszek, czyszczący zęby tak samo jak pasta. Wystarczy włożyć jedną z nich do ust, zacząć żuć, a następnie szczotkować zęby, jak podczas rutynowego mycia zębów pastą. Jedna tabletka - jedno mycie zębów, nie ma więc ryzyka, że użyjesz ich zbyt wiele - zero waste!
Tabletki można kupić w szklanych butelkach i kartonowych opakowaniach uzupełniających. Zero plastiku i bardzo mało, recyklingowanego odpadu. Wybór tabletek, to również dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ butelki i wkłady uzupełniające są zwykle dużo tańsze niż dobrej jakości, markowa pasta do zębów.

 

EKOLOGICZNA NIĆ DENTYSTYCZNA

Nić dentystyczna wykonana jest z nylonu, podobnie jak plastik, produktu pochodzącego z ropy naftowej. W przeciwieństwie do plastiku, nie potrzebuje setek lat, aby się rozłożyć, ale to nie znaczy, że jest obojętny dla środowiska, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że wiele nici dentystycznych znajduje się w plastikowych opakowaniach oraz jest pokrytych woskiem i chemikaliami.

 

Biodegradowalna nić dentystyczna jest ekologiczną alternatywą. Wykonana jest z naturalnych substancji, takich jak jedwab, jest naturalnie aromatyzowana oraz pakowana w szklane tuby i kartony. Rzadko jest to tańsza opcja, ale jeśli chcesz być fair wobec Matki Natury i chcesz zminimalizować ilość produkowanych przez siebie odpadów, jest to świetna opcja zastąpienia tradycyjnych nici dentystycznych.

 

PODSUMOWANIE

Rok 2019 był rokiem ochrony środowiska, rokiem, w którym ludzie odbyli mniej lotów, kupili mniej odzieży i podjęli bardziej rozsądne decyzje w celu ograniczenia szkód wyrządzonych środowisku. Rok 2020 był rokiem koronawirusa, rokiem, w którym wszyscy spanikowaliśmy, myliśmy ręce i zapomnieliśmy o wszystkim, co osiągnęliśmy w 2019 roku.

Gdy świat zacznie wracać do normy, powinniśmy wrócić do tego, co robiliśmy przed pandemią i kontynuować naprawę problemu, który sami stworzyliśmy. Nie jest to coś, co można naprawić z dnia na dzień i na pewno nie stanie się to bez odrobiny wysiłku i zaangażowania, ale robiąc rzeczy krok po kroku, wszyscy możemy dokonać zmian, które uczynią nasze życie lepszym i pomogą ocalić środowisko.

 

Ekologiczne produkty do pielęgnacji zębów (i nie tylko) odgrywają ważną rolę w naszym dążeniu do czystszej, bardziej ekologicznej przyszłości. Zróbmy to dla nas, naszych najbliższych i kolejnych pokoleń.

 

Link do eko szczoteczki, którą polecamy znajdziesz TUTAJ

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium