Czy woda gazowana SZKODZI naszym zębom?

0
Czy woda gazowana jest bezpieczna dla naszych zębów?

Sprzedaż słodzonych napojów gazowanych spada w zastraszającym tempie. Staramy się zastąpić niezdrowe napoje czymś, co zawiera mniej cukru i substancji słodzących oraz nie zawiera szkodliwych barwników i aromatów. Coraz częściej sięgamy po wodę, źródlaną, mineralną, z gazem lub bez. I teraz nasuwa się pytanie…

 

CZYM JEST WODA GAZOWANA?

Woda gazowana występuje w kilku odmianach. Naturalne wody mineralne (zawierające minerały) oraz woda tonikowa, która zawiera chininę i może również zawierać cukier. Wody te są gazowane, co oznacza, że dodano do niej dwutlenek węgla, który tworzy bąbelki.

 

CZY WODA GAZOWANA JEST ZDROWA?

Woda gazowana to nie tylko woda z dodatkiem pęcherzyków. Napój ten zawiera kwas węglowy, związek, który powoduje przyjemne uczucie mrowienia w ustach. Jednocześnie związek ten podnosi kwasowość w ustach i w organizmie, co może wiązać się z niektórymi dolegliwościami.

 

CZY WODA GAZOWANA SZKODZI ZĘBOM?

Nie ma zbyt wielu badań na temat wpływu wody gazowanej na zęby. Jednak badania, które zostały przeprowadzone, dają stosunkowo pozytywne wyniki. Przede wszystkim woda gazowana jest lepsza dla zębów niż słodzone napoje gazowane, gdyż nie zawiera żadnych cukrów, ani sztucznych barwników czy aromatów. Np. puszka takiego napoju może zawierać nawet 40 gramów cukru, który reaguje z bakteriami w jamie ustnej i tworzy szkodliwe środowisko dla zębów.

Napoje te zawierają również kwasy i barwniki, które mogą uszkodzić, a nawet przebarwić twoje zęby. Napoje w wersji “diet” czy “zero” nie zawierają cukru, ale producenci, poprawiając smak dodają duże ilości substancji słodzących i silniejszych kwasów.

 

JAKI NAPÓJ JEST NAJLEPSZY DLA TWOICH ZĘBÓW?

Dla zębów najlepsza jest zwykła, niegazowana woda. Nie jest kwaśna, nie zawiera cukru, barwników i substancji smakowych. Jeżeli nie lubisz pić samej wody wzbogać jej smak plasterkiem cytryny lub listkiem mięty. Pamiętaj, że woda to także ziołowe herbatki, kompoty  czy soki. Kluczem do zachowania zdrowia jamy ustnej jest umiarkowane spożycie szkodliwych napojów i jak najszybsze umycie zębów lub przepłukanie ust, tuż po ich spożyciu.


To samo dotyczy spożywania słodyczy i niezdrowych przekąsek, które mogą być szkodliwe dla zębów. Jeśli prawidłowo dbasz o zęby, nitkujesz je, płuczesz jamę ustną wodą lub płynem do płukania jamy ustnej, oraz szczotkujesz zęby minimum dwa razy dziennie, możesz zapobiec większości szkód wyrządzonych przez słodkie jedzenie i napoje.

 

WYBIELANIE ZĘBÓW ZESTAWEM MR.WHITENING

Aby uzupełnić codzienną pielęgnację zębów, zastanów się nad ich wybieleniem. Szczotkowanie i nitkowanie może pomóc w usunięciu płytki nazębnej ze szkliwa, ale nie zrobi nic dla znajdującej się pod nim zębiny.

Jeśli jest ona przebarwiona, a dotyczy to wielu osób, to żadna ilość szczotkowania nie wydobędzie z niej bieli. W tym wypadku potrzebujesz bezpiecznego i skutecznego zestawu wybielającego, takiego jakim jest zestaw do wybielania zębów Mr. Whitening.

Jest on całkowicie bezpieczny, stworzony z naturalnych składników i do użytku domowego oraz kosztuje ułamek tego, co zabiegi wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium