10 FAKTÓW i MITÓW na temat wybielania

0
10 FAKTÓW i MITÓW na temat wybielania

1 - Profesjonalne wybielanie zębów jest bezbolesne.

FAKT - nowoczesne metody i naturalne, delikatne składniki, powodują, że profesjonalne wybielanie zębów jest metodą całkowicie bezpieczną i bezbolesną. Najnowocześniejsze produkty nie zawierają w sobie chemicznych wybielaczy takich jak nadtlenek wodoru.
 

2 - Wybielanie zębów sprawi, że zęby będą wyglądały nienaturalnie.

MIT - profesjonalne wybielanie zębów, to zabieg postępujący, co oznacza, że można kontrolować jego wyniki. Jeśli używasz domowych zestawów do wybielania, możesz wpływać na efekt wybielania np. zmniejszając liczbę dni. Należy pamiętać, że można osiągnąć dowolny poziom wybielania, w zależności od naszych predyspozycji i oczekiwań.
 

3 - Możesz wybielić zęby w swoim domu.

FAKT - obecnie istnieje wiele prostych i bezpiecznych opcji wybielania zębów w domu. Od profesjonalnych zestawów do wybielania światłem LED, przez pasty do zębów, żele wybielające, aż po naturalne produkty. Niezależnie od tego, czy wybielamy zęby w gabinecie dentystycznym, czy w domowym zaciszu, pamiętajmy by przestrzegać zasad obowiązujących przed i po wybielaniu, tak by zabieg był bezpieczny, a efekt wybielania skuteczny i trwały. Przede wszystkim należy przestrzegać białej diety (o tym pisaliśmy we wcześniejszych wpisach na blogu).
 

4 - Woda utleniona i soda, to bezpieczne, domowe sposoby na wybielanie zębów.

MIT - produkty do zastosowania spożywczego, które mamy w naszych domach, są uważane przez większość ludzi za bezpieczne. Niektórzy uważają, że wodorowęglan sodu (soda oczyszczona) jest nieszkodliwym roztworem do wybielania zębów. W rzeczywistości soda oczyszczona ma właściwości ścierne i jak każdy taki produkt, może powodować uszkodzenie szkliwa. Działa to dokładnie tak samo jak proszek z węglem aktywnym, który ściera nasze mikroszkliwo i z czasem pozostawia ubytki nie do uratowania. 
 

5 - Regularne stosowanie wybielającego płynu do płukania ust wybieli zęby.

MIT - byłoby dobrze, prawda? Kilka sekund płukania, a twoje zęby są bielsze niż kiedykolwiek! Wybielanie zębów niestety nie działa w ten sposób. Chociaż płyn może zawierać pewne składniki wybielające, nie może pozostać w jamie ustnej wystarczająco długo, na tyle aby wybielić zęby.
 

6 - Światło LED jest bezpieczne dla naszych zębów.

FAKT - lampa emituje światło niebieskie o wysokiej częstotliwości, która aktywuje żel wybielający nałożony na zęby. Lampy emitujące światło LED opracowane są tak, by nie emitować światła podczerwonego, które mogłoby powodować nagrzewanie zębiny, co z kolei mogłoby powodować uszkodzenia zęba. Zabieg z użyciem w/w lampy jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Należy uważać i sprawdzić czy nasza lampa to światło LED a nie UV - które są groźne dla naszego zdrowia. Pacjenci, którzy chcą poprawić wygląd swoich zębów dzięki lampom UV, są wystawieni na promieniowanie czterokrotnie silniejsze niż ultrafiolet docierający ze Słońca w wyjątkowo upalne dni.Promieniowanie naraża skórę, śluzówki i oczy na szkodliwe promieniowanie, które wywołuje poparzenia i może prowadzić do rozwoju nowotworów. Zagrożone są również zęby, których szkliwo zostaje znacznie osłabione.
 

7 - Chwilowa nadwrażliwość zębów po ich wybielaniu, jest zjawiskiem całkowicie normalnym.

FAKT - niezależnie od użytych produktów i stosowanych zabezpieczeń przed zabiegiem, chwilowa nadwrażliwość zębów jest często spotykanym następstwem ich wybielania. Nadwrażliwość zazwyczaj ustępuje sama w ciągu 24h, więc nie powinniśmy się nim martwić. Niektóre żele wybielające nie pozostawiają nadwrażliwości, ponieważ zawierają tylko naturalne składniki. 
 

8 - Raz wybielone zęby będą białe do końca życia.

MIT - niestety... Nie ma czegoś takiego, jak trwałe wybielanie zębów. Wyniki profesjonalnego wybielania mogą trwać do trzech lat. Okres ten różni się jednak w zależności od nawyków higieny jamy ustnej, spożywania żywności i napojów zawierających duże ilości barwników, palenia tytoniu i wielu innych czynników. Warto więc po wybielaniu właściwym co jakiś czas robić zabiegi przypominające.
 

9 - Rezultaty wybielania, są takie same dla wszystkich.

MIT - wyniki wybielania zębów są indywidualne dla każdej osoby. Zależą od wielu czynników zewnętrznych, takich jak wymienione w podpunkcie 8, ale również od naszych uwarunkowań genetycznych i samego procesu wybielania. Niektóre osoby uzyskają spektakularną zmianę koloru, a u innych efekty będą mniej zauważalne. Zależy to od stopnia zmineralizowania zęba oraz od stanu wyjściowego.
 

10 - Wybielanie zębów może przeprowadzać każda osoba, niezależnie od stanu uzębienia, wieku itp. 

MIT - wybielanie zębów mogą przeprowadzać osoby dorosłe (u dzieci może uszkodzić żywą tkankę wewnątrz zębów) oraz zdrowe. Dlatego rekomendowane jest, by przed rozpoczęciem zabiegu zapoznać się z zaleceniami oraz sprawdzić stan naszych zębów u swojego stomatologa.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium